• 0224 364 68 80
  • info@yildizserigrafi.net

Lazer Markalama ve Kesim

Lazer Markalama ve Kesim

Lazer Markalama Metal AksesuarLazer Markalama Metal ParçaLazer Markalama Metal ParçaLazer Markalama Çatal BıçakLazer Markalama BSBLazer Markalama Metal ParçaLazer Kazıma Metal ParçaLazer Markalama Çelik EtiketLazer Markalama Alüminyum ÇerçeveLazer Markalama BıçakLazer Kazıma  Telefon KapağıLazer Markalama Çatal K.B.Lazer Markalama Metal Usb Disk Lazer Markalama Bıçak Lazer Markalama Metal ParçaLazer Markalama Metal ParçaLazer Markalama MataraLazer Kazıma Model ArabaLazer Markalama Çelik ParçaLazer Kesim ve Markalama  Pleksiglas CetvelLazer Markalama Metal ParçaLazer Markalama Çelik Parça Lazer Markalama Metal KalemLazer Kazıma Metal PlakaLazer Markalama Sac PlakaLazer Markalama BıçakLazer Markalama Metal KalemLazer Markalama Kol Saati Lazer Markalama Kol Saati Lazer Markalama Çelik EtiketLazer Markalama Köstek Lazer Markalama Power BankLazer Markalama CetvelLazer Markalama KılıçLazer Markalama Metal ParçaLazer Markalama Çelik EtiketLazer Markalama ÇakıLazer Markalama Metal KutuLazer Markalama BıçakLazer Markalama Bıçak Lazer Markalama Fırın DüğmesiLazer Markalama Medikal AletLazer Markalama Metal ParçaLazer Kazıma Tükenmez KalemLazer Markalama BıçakLazer Markalama Metal ParçaLazer Markalama Çelik EtiketLazer Markalama Çelik  

 

Lazer kelime anlamı olarak İngilizce açılımı -Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation- yani uyarılmış ışıma yoluyla ışık yükseltimi demektir.

 Lazer markalama işleminde hiçbir şekilde ek bir malzeme kullanılmaz. İz bırakma yapılırken boya veya mürekkep gibi renklendirici maddeler veya bir alet ile işleme yapılmaz ve lazer ile kalıcı izler bırakılır. Lazer markalama işlemi sadece lazerin ışık gücü ile çalışır. Bu yüzden diğer markalama yöntemlerine nazaran kalıcı ve yöntem olarak farklılıklar gösterir.

 

 Lazer markalama hangi malzemelerin iz bırakılmasında kullanılır?

 Lazer markalama ise her türden malzeme üzerine işlenebilen (plastik, deri, metal, pleksi glass, kauçuk ve ahşap) iz bırakma yöntemidir.

 

 Lazer markalama yapılarak kullanılan işlemler

 Silme: Boyalı yüzeylerde boyalar silinerek şekiller yapılır.

 Kömürleştirme: Ahşap ve kâğıt yüzeylerde kömürleştirme yaparak iz bırakma işlemidir.

 Beyazlatma: Plastik yüzeylerin içindeki boyalı alanları beyazlatarak alttaki renk ile uyum oluşturup iz bırakma işlemidir.

 Bar kod uygulama: Genelde metal yüzeylerde bar kodlama da kullanılır.

Lazer markalama işlemi esnasında çok hassasiyet gösterilmesi ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Lazer markalama esnasında lazer ışınları çok hızlı hareket ettiğinde markalama yapılan malzeme üzerinde hasar oluşturabilir. Lazer markalama en çabuk ve maliyeti en düşük markalama işlemidir. İşlenecek malzemeye göre Fiber lazerler veya galvo lazerler kullanılarak işlem daha da hızlandırılabilir.

 

 Lazer markalama işleminin kullanıldığı sektörler

 Lazer markalama işlemi metal ve plastik parçaların kullanıldığı tüm sektörlerde, otomotiv, altın işleme (kuyumculuk), sağlık malzemeleri ve promosyon malzemeleri sektörlerinde kullanılmaktadır.

 Lazer Markalama Sanayinin lokomotifi otomotiv sektörü, savunma sanayi, kalıp, kuyumculuk, medikal, promosyon olmak üzere metal ve plastik parça üretimi yapan hemen her sektörde kullanılabilir.

 

 Bursa lazer markalama sizlere yaptıracağınız işlemleri en hızlı ve en kaliteli şekilde üretmektir. Ekibimiz lazer markalama konusunda deneyimli, hangi malzeme için hangi işlemin yapılacağını bilen ve hassasiyet gösteren personellerden oluşmaktadır. Lazer markalama için yaptıracağınız ürüne karar verdikten sonra sizlere malzeme seçimi, kullanılacak yöntem ve görsel olarak görebileceğiniz örnekler ile destek vermekteyiz. Hızlı üretimi sayesinde de hem sizlere diğer markalama yöntemlerinden farklı olarak zaman kazandırıyor hem de diğer markalama yöntemlerinden daha az maliyetle taleplerinizi karşılıyoruz.

 

 Lazer markalama yönteminin kullanılmasının maliyet düşmesi, hızlı olması yanında işlenen malzemeye hiç dokunulmadan yapılması da yapılan işlemin daha temiz bir şekilde işlenmesini ve teslim edilmesini sağlamaktır.

 Bursa lazer markalama daha önce tamamladığı işlerinde referansı ile güvenle işlerinizi teslim edeceğiniz bir firmadır. Bizler sizlerin maliyetlerinizi düşürmeye, sizlere zaman kazandırmaya odaklı olarak çalışıyoruz. Bizler için öncelikle yapmış olduğumuz markalama işlemini beğenmeniz önemlidir. Numunelerde beğenmediğiniz bir şey olduğunda hemen müdahale ederek düzeltme yapıyor ve sizden numune üzerinden onay almadan işin tamamını yapmıyoruz. Sizlerden alacağımız olumlu geri dönüşler için elimizden geleni yapıyor ve kullandığımız yöntemleri en iyi şekilde sizlere sunmak için teknolojiyi takip ederek en son cihazlarla çalışıyoruz.

 Lazer markalama işlemi her malzemeye göre farklı cihaz kullanımı ve yöntem değişkenliği gerektirdiği için sizler tasarladığınız ürünü bizimle paylaştıktan sonra sizlere ürünü tam anlamıyla belirginleştirecek yöntemleri anlatıyor ve akabinde sizin de onayınız ile sizlere numune ve sonraki aşamada ürünlerinizi işleme aşamasına geçiyoruz. Sadece lazer markalama cihazlarını tanımak ve kullanmak yeterli olmayıp kullanılacak yöntemlerin seçimi ve iş sürecinde hassasiyet gösterilmesi de önemlidir.

 Her zaman sizlere destek olmaya ve ürününüz de iz bırakmanız için yardımcı olmaya hazırız. Zamanında iş teslimatı, hatasız işleme ve maliyet hususunda bizlere güvenebilir ve işlerinizi emanet edebilirsiniz.Yukarı Çık