• 0224 364 68 80
  • info@yildizserigrafi.net

Damla Etiket

Damla Etiket

Damla Etiket omsDamla EtiketDamla Etiket

Damla etiket genel itibariyle, ürünün marka değerini artırmasını hedefleyen; markaya ve ürüne göre hazırlanmış baskı şeklindeki ebatlar ile damla şekliyle istenilen bölgeyi şeffaf bir şekilde saran, dondurulduktan sonra ise, korumaya başlayan kendinden yapışkanlı olan, etiket türüne damla etiket denir.

 

Damla EtiketDamla EtiketDamla EtiketDamla EtiketDamla Etiket

Damla etiket yapım şekli:

İstenilen şekilde etiket baskısı yapıldıktan sonra, geride kalan ürünün ya da markanın artan kısmı çıkarıldıktan sonra, sadece etiket kısmı kalır. Daha sonra, etikete özel makine aracılığıyla, sıvı şeklinde olan kimyasal reçine, etiket üzerine damlatılır. Soğuduktan sonra, etiketin son hali ortaya çıkar ve etiketin son hali ortaya çıkar. 

Damla etiket yaptırmanın avantajları:

Sıcak ve soğuk havalarda, dirençli olması ayrıca görünüm şekli olarak derinlik hissi olması sayesinde 3 boyutlu bir etiket havası verir. Ayrıca, yapılım şekli kullanılan malzemeler gibi nedenlerden dolayı, yıpranmalara karşı etkilidir ve bu sayede etiket daha uzun ömürlüdür. 

Damla etiketin faydaları:

Mercek görünümü olduğu için, yapılan tasarımı daha büyük gösterir. Görülme açısını bu özelliğinden dolayı, genişletir. Renklere, derinlik ve parlaklık verir. Oluşturduğu 3 boyutlu havası ile en basit bir ürünü bile daha dikkat çekici bir hale getirir. Şeffaf görünümüyle, etiketin daha canlı ve parlak görülmesini sağlar. Damla etiket üzerine uygulanan baskı, etiketi dış etkenlere karşı korur. Uygulama yapılmadan önce, sıvı olduğu için, yüzeyi sardığından, yüzey üzerinde kolayca yayıldığı için, uygulamada kolaylık sağlar.  

 

 

 

 

 

 

Damla etiket; mercek etkisiyle tasarımı büyük gösterebilen görme açısını genişleten renklere derinlilik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Kullanım alanlarında çarpıcı, şeffaf, renkli parlak şaşırtıcı ve çekici olması nedeniyle reklam amaçlı kullanılmasında çok farklı boyutlar yaratmaktadır.

Domes sistemi ile gerçekleştirilen damla etiketler sınırsız uygulama alanına sahiptir. Damla etiket dikkat çekebilen bir özelliğe sahiptir. Ürünün imajını değiştirerek kalitesine kalite katarak değer kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca damla etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisi en basit ürünleri bile çok şık bir görünüme sokarak ürünün öne çıkmasını ve fark edilmesini sağlar. Ayrıca özelleştiği başka marka veya logo le bir projeksiyonun olarak örülmektedir. .

 

Damla etiket reklamcılık alanında git gide artan teknolojilerin kullanılması sonucu ortaya çıkmış bir üründür. Tasarımlara mercek etkisi sayesinde daha yüksek görünen bir derinlik parlaklık kazandıran yapışkanlı bir üründür. Damla etiketi ilgi çekmek istenen bir ürün veya reklama kullanıldığı zaman reklama ve ürüne 3 boyutlu bir özellik katması nedeni ile tercih edilmektedir. Ayrıca damla etiket yüzeyi düz her yere yapıştırılabilmektedir.

 

 Neden Damla Etiket Kullanılmalı

Damla etiket kullanılmasının birçok nedeni vardır aslında. Tüketici ürünün içeriğinden önce her daim etikti görür. Etiket ürünün yerini ve kalitesi vurgulamak, ürünün satılmasında ok etkili yanı vardır. Müşterinin ilgisin her zaman çeker ve ürünün türlü dış aşınmalara karşı korumaktadır. Damla etiket de mevcut etiketin üzerinde bir koruma tabakası oluştuğundan dolayı raf ömrü boyunca ürünü korumaktadır. Günümüzde hızlı gelişen teknolojilerde güvenli bir etikete i olmak satılan ürünün kalitesin arttırırken müşteriyi de ürünü almaya cezbettirir. Domes ile gerçekleştirilen damla etiket üç boyutu olması nedeni sınırsız uygulama alanlarına sahiptir.

 

 Damla Etiket Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Damla etiket kullanmanın en büyük avantajı; damla etiket ile kullanılan bir üründe müşterisinin ürünü görür görmez dikkatini üzerine çektiği b ir çekiciliğe sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra damla etiket ürünün imajını geliştirirken kalitesine kalite katmaktadır. Damla etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit ve ürün bil özel bir görünüme sahip olurken fark edilebilir hale gelmektedir. Böyle bir durum öz konusu olduğunda ise ürün öne çıkmaktadır.

Ayrıca damla etiket ürüne 3D görüntüsü vermek amacı ile çok daha estetik bir yapıya sahiptir. Fiyatlandırma politikasına göre en uygun etiketlendirme çeşitlerindendir. Hava şartlarına uygun olarak tasarlanır. En son baskı teknikleri uygulanarak üretilmektedir. Çoğu ürünlere uygun olarak üretilme özelliğine sahiptir. Ürünlerin Markalarının uzun süre bozulmadan saklayabilir. Deforme olmaz. Damla etiketin başlıca avantajları bu şekildedir.

 

 Damla Etiket Nerelerde Kullanılır?

Dama etiketi kulanım alanları oldukça çoktur. Mobilya sektöründen başlayıp sanayi makineleri ne kadar kullanılmaktadır. Damla etiket mobilya sektöründe mutfak dolapları ve dolap kapaklarının marka üzerinde, bilgisayar masaları, büro mobilyaları, Modüler mobilya ve sehpalarda rahatlıkla kullanılır. Ayrıca bilgisayar kasalarında Mouse ve kulaklıklar gibi bilgisayar ürünlerinde de kullana bilirliği vardır. Damla etiketi kullanıldığı alanlardan bir tanesi de mutfak eşyalarıdır.

 

Mutfak eşyalarının olmazsa olmazlarından olan buzdolaplarının dış kapaklarında, çamaşır ve bulaşık makinelerinde, fırın klima mutfak robotları ve aspiratörlerde kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe se otomobil markalarının üzerlerinde kaporta ayna jant ön panel direksiyon, arka ve önde parlaklık koruması gereken alanlarda k kullanılırken sanayi sektöründe de tüm Cnc, Freeze, her türlü makinenin mark ve etiket korumasında ve tüm uyarı notlarında damla etiket kullanıldığı görülmektedir.

 

Damla etiktin kulanım alanlarından bir tanesi ise promosyon sektörüdür. Promosyon sektöründe hediyelik kalemlerde plastik, metal, Anahtarlık, masa üstü set, Rozet ve kalemlik, rengini koruması tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

 Yukarı Çık