• 0224 364 68 80
  • info@yildizserigrafi.net

Alüminyum Etiket

Alüminyum Etiket

Alüminyum etiket uygulama sahası olarak çok geniş olmakla birlikte bu etiketleri farklı ebat, boy ve kalınlıkta üretmekteyiz. İmalatını yapmış olduğumuz bu etiketleri alüminyumun yüzeyine özel yapılı boyaların baskısı ile uygulamaktayız. Yaptığımız bu baskı malzemenin yapısına işlenerek hapsedilmiş olur. İmalatını gerçekleştirdiğimiz bu etiketler bütün hava şartlarına uygun bir malzeme kullanılarak üretilmiştir. Yüksek mikron özelliğine sahip olarak ürettiğimiz bu ürünler oksitlenmeye, korozona, solma ve renk atmaya karşı oldukça dayanıklıdır.  Malzeme yüzeyinde çizikler oluşsa bile yapılan bu baskı yüzeyinde herhangi bir çizik meydana gelmez. Uyguladığımız özel yapılı boyanın tutuculuğu en yüksek safhadadır. Bu nedenle etiketlerimiz tiner, benzin ve ispirto gibi kimyasal çözücülere karşıda dirençli bulunmaktadır.                                

 
Serigrafi Baskılı Alüminyum EtiketSublimasyon Baskı Alüminyum EtiketLazer Kazıma Alüminyum EtiketOyma Alüminyum Etiket
 
 
Alüminyum Etiketlerin Asit İle Oyma Yöntemi
Alüminyum etiketlerin üretimini asit indirme yöntemi ile de yapmaktayız. Bu işlemimize asit ile oyma yöntemi de denilmektedir. Oyma yapacağımız bölgeyi tercih ettiğimiz renklerin aracılığıyla renklendirme işlemine tabi tutarız. Bu aşamadan sonra ise malzemenin kimyasal çözücülere ve sert hava şartlarına karşı direncini artırmak amacıyla koruyucu lak ile yüzeyini kaplarız. Ayrıca ürettiğimiz alüminyum etiket türlerinden biri olan eloksal alüminyum etiketlerin ise direnci diğer etiketlerimizin direnci kadar yüksek değildir. İmal ettiğimiz eloksal alüminyum etiketlerimiz yaklaşık olarak üç dört yıl sonunda boyası solabilmekte ve deforme olabilmektedir.
 
 
Alüminyum Etiketlerin Kullanımı Alanları
Günümüzde eski zamanlara kıyasla makine ve cihazların dış görünümü piyasadaki rekabet gücüne önemli bir noktada etki etmektedir. Piyasadaki bu büyük mücadele içerisinde kendi firmamız dahil neredeyse bütün üreticiler imalatını yapmış oldukları ürünlerin görselliğini arttırması sebebiyle bu metal etiketleri ürünlerinin ve şirketlerinin reklamlarında kullanmayı tercih etmeye başladılar. Kendi imalatımız olan alüminyum metal etiketler, çeşitli hava koşullarına gerekli direnci gösterdiklerinden ve uzun bir zaman dilimi boyunca mevcut yapılarını muhafaza ettiklerinden dolayı görselliği de uzun bir zaman temsil etmektedirler.
 
Alüminyum metal etiketlerimiz istenilen kalınlıktaki malzeme yüzeyine, çeşitli renk seçenekleri aracılığıyla uygulamakta. Yüksek mikron özelliğinde bulunan bu ürünlerimiz bilhassa kimyasal malzemelerin çok fazla işlem gördüğü sanayi makinaları ve kontrol panoları benzeri ortamlarda tercih edilmektedir. Ürettiğimiz alüminyum etiket ürünlerimiz ısıya karşı da dayanıklı olduğundan sıcaklığın yüksek olduğu yerlerde de tercih edilmektedir. Bu ürünlerimizin ısıya karşı olan dirençleri diğer marka etiketlerle mukayese edildiğinde oldukça yüksektir. Etiketlerimiz takılacak olan alana basit bir şekilde yapışkan ile yapılabileceği gibi puntolama işlemi ile de monte edilebilmektedir. İmalatımız olan alüminyum etiketler, kırılgan bir yapıya sahip olmamaları, sıcaklığa dirençli olmaları, montajının kolaylığı, hava şartlarına uyum sağlaması gibi avantajları ile tercih edilmektedirler.

Lazer Kazıma Alüminyum EtiketLazer Kazıma Alüminyum EtiketLazer Kazıma Alüminyum EtiketLazer Kazıma Alüminyum EtiketLazer Kazıma Alüminyum EtiketLazer Kazıma Alüminyum EtiketLazer Kazıma Alüminyum EtiketLazer Kazıma  Alüminyum Etiket

 

Geniş kullanım alanına sahip olan alüminyum etiketlerin şüphesiz ki en önemli gördüğümüz özelliklerinden birisi olan ebat ve boyutlarıyla ya da kullanım şekliyle ihtiyaç görmesidir.

Önem verdiğimiz bu özellik ile tüm alüminyum etiketlerimizde var olan yapısını uzun süre koruması adına dayanıklılığı tercih ediyoruz. Alüminyum etiket tercih edilme nedenlerine bakılacak olursa bunların arasında alüminyum etiketin ısıya karşı diğer malzemelere oranla daha dayanıklı olması, kırılganlık konusunda dayanıklı olması, üzerine işlenmiş olan boya malzemesinin uzun süre kullanılabilmesi, montajı yapılırken kolaylık sunması, kullanım ömrü olarak uzun olması ve hava şartlarının değişkenliğinden çok fazla etkilenmemesi vardır.
 
Peki, hemen hemen her yerde dikkatimizi çeken bu alüminyum etiketleri ne gibi alanlarda kullanıyoruz? Alüminyum etiket denince akla en çok gelen sektörlerden olan otomotiv, sanayi ve ticaret gibi sektörlerin yanında aslında alüminyum etiketler elektronik eşyalarda, mobilya sektöründe, reklam sektöründe ve de ürün bilgilerini açıklamayı ve tanımlamayı gerektiren hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Farkında olduğumuz geniş kullanım alanına sahip olan alüminyum etiketlerin boyut, ebat, malzeme ve kullanış açısından en işlevsel olanlarını sizlerle buluşturmak için çalışıyoruz.
 
Bu anlamda alüminyum etiketlerimizin malzemesi ve özellikleri, kullanım alanları ile ilgili tüm arzu ettiğiniz bilgilendirmeyi size sunuyor deneyip tanıma fırsatı veriyoruz. Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda ihtiyaç duyduğunuz tüm alüminyum etiket ürünlerini sizlere en kaliteli haliyle sunmak için çalışıyor ve memnuniyetinizi arzuluyoruz.
 
 Yukarı Çık